חוות עמק השלום

 חוות עמק השלום 

חוות עמק השלום באביב של שנת 1960 הזדמן לגבעה פורחת שלגדות נחל השופט ד"ר אוסקר אדר. יחד עם חברו אדריאן הניחו אבן ראשונה לחווה, שלימים קיבלה את השם עמק השלום.

פעילות עמותת לטם בחוות עמק השלום כוללת סדנאות חקלאות קדומה, שמטרתן לחזק את הקשר של המשתתפים לטבע ולמקורות, תוך התנסות מעשית והפעלת מתקנים חקלאיים משוחזרים ומונגשים כגון: גת, בית בד, באר אנטיליה, גורן ומערכת חקלאות שלחין.

הפעילות משלבת התנסות ביצירה מגוונת, שימוש בריחות, צלילים וחומרים שמזמן לנו הטבע. כל זאת תוך חיזוק ופיתוח מיומנויות פיזיות ומוטוריות באופן חווייתי, פיתוח יצירתיות וגירוי החושים, התמודדות אישית עם אתגרים ופעילות חברתית מהנה.

פעילויות באתר לטם

אודות לטם

לטם הוא הארגון המוביל בארץ בהדרכת טיולים ופעילויות טבע לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. הפועלת בהדרכה ייחודית, הפעלה בקבוצות קטנות וצוות מקצועי ומיומן.

הצוות בלטם הינו צעיר, מקצועי ובעל ניסיון רב. הצוות מורכב ממדריכים בעלי הכשרה מקצועית ואקדמאית, לצד מורות חיילות ובנות שירות לאומי. ללטם קורס הדרכה ייחודי, המשלב הכרות מעמיקה בתחום החינוך המיוחד לצד לימוד נרחב של טבע וידיעת הארץ. הקורס נערך בשיתוף מכללת אורנים והחברה להגנת הטבע.

לטם שמה דגש רב על כתיבה ופיתוח של מערכי למידה והמחשה המותאמים לקהל היעד. לרשות צוות ההדרכה עומדת מרכזיה פדגוגית עשירה הכוללת: המחשות תלת-ממדיות לבוגרים עם לקות ראייה, הסברים מצוירים לנערים עם לקות שכלית, לוחות תקשורת חלופית לילדים על הרצף האוטיסטי ועוד.

חדש בישראל מ.ג. תיירות מונגשת מציעה חוויות, ימי כיף וטיולים מונגשים עם כיסאות גלגלים לנכים ולקשישים