שמורות מים מונגשות

 צפון - ראש הנקרה 

צילום:  מגדולים אבו ריא. מתוך אתר פיקיוויקי

האתר מציע את הרכבל התלול והקצר ביותר בעולם, מיצג אורקולי, מעבר הרכבת הבריטית ללבנון ואת הנקרות. ניתן להכנס לנקרה הראשונה עם כיסאות גלגלים. יש אפשרות להוסיף טיול ברכבים חשמליים, נסיעה קלה לאורך מסלול טיילת החוף, והמטעים בדרך השופעת בנוף ים וריפים מדהימים שלא תראו בשום מקום אחר בארץ.

 צפון - חורשת טל 

 צילום: רשות הטבע והגנים

חורשת טל היא אתר טבע ונופש. המשתרע על פני 700 דונמים, ובו מדשאות רחבות ידיים ואגם שחייה גדול, הניזון מפלגי מים צוננים, שמקורם בנחל דן. מעל לכל אלה מתנשא הר החרמון, וממנו ההשראה לשם המקוםמתאים גם ללינה בחיק הטבע.

 צפון - תל דן 

 צילום:  תמר מרום. מתוך אתר פיקיוויקי

שמורת הטבע תל דן נובע נחל דן – הגדול והחשוב במקורות הירדן. שפע המים, שמקורם בשלגי החרמון הוא המקור להתפתחותה של אחת הערים הגדולות והעתיקות בישראל, העיר דן. תל דן – אחד מתלי העתיקות הגדולים בארץ, המשמר את שרידיה של עיר כנענית קדומה, בת כ- 5,000 שנה.

 צפון - פארק הירדן 

 התמונה מתוך אתר פיקיוויקי

פארק הירדן משתרע  על פני כאלף דונם, והוא מכוסה בסבך צפוף של צמחייה, היוצרת "יער" של גדות נחלים.  בסבך הצמחייה נחבאים עופות רבים ובמים שוחים צבים ודגים.  הפארק משלב מגוון אתרים ומתקני נופש ובהם מסלולי סיור מסומנים, אתר  טחנות קמח עתיקות ובו אמות מים ובריכות, האתר הארכיאולוגי של בית צידה, שיט בקייאקים ובאבובים, מדשאות, שולחנות פיקניק, פינות חמד לאורך פלגי הירדן.

 מרכז - גן לאומי ירקון 

 באדיבות אתר http://www.inature.info. מתוך אתר פיקיוויקי

בגן הלאומי ירקון שני מתחמים: מקורות הירקון ואפק, ושניהם יחד הם ריאה ירוקה ורוגעת בלב האזור המאוכלס ביותר בישראל. בפארק היפהפה והשלו יש ברכת שכשוך, אגם קסום ומבצר עתיק החולש על האזור

 מרכז - גן לאומי עין חמד 

צילום:   אודי שטיינוול. מתוך אתר פיקיוויקי

בפיתולי הדרך לירושלים, בפינה נסתרת וקסומה, שוכן הגן הלאומי עין חמד. בתוך מרחבים ירוקים בין התעלות והברכות, ובינות שבילי הטיול המוצלים, ניצבת פנינה היסטורית – "אקווה בלה" (המים היפים) – חווה חקלאית צלבנית שהשתמרה יפה ומספרת את סיפורו של המקום.

 מרכז - מערת הנטיפים 

צילום: מרכז להבה מגאר. מתוך אתר פיקיוויקי

מערת הנטיפים מבצעת בימים אלו שינויים בתשתיות הנגשה.

שמורה שטח חורש טבעי נרחב ומערת הנטיפים הגדולה והיפה במערות הארץ. הכניסה לבטן האדמה מאפשרת ביקור בעולם אגדות קסום ומופלא של פסלי אבן מעשה ידי הטבע. נטיפים וזקיפים בשלל צורות מעוררים את דמיונם של גדולים וקטנים ומבטיחים חוויה מרהיבה.

 דרום - חוף האלמוגים באילת 

צילום:   רונן מרקוס. מתוך אתר פיקיוויקי

שוניות מפרץ אילת הן שוניות האלמוגים היחידות בארצנו, ובהן אפשר לצפות בעולם מופלא וססגוני של אלמוגים, דגים ומגוון עצום של בעלי חיים ייחודיים. שמורת הטבע חוף האלמוגים באילת מאפשרת למבקר גישה נוחה לשונית, וגם שירותי חוף חיוניים, ובהם חנות, מקלחות, שירותים, סככות צל, כיסאות חוף ומיטות חוף.

 דרום - עין פשחה 

 צילום:  דר אבישי טייכר. מתוך אתר פיקיוויקי

ברכות קסומות וצמחייה שופעת למרגלות מצוקים נישאים בלב נווה המדבר הנמוך בעולם. שמורת הטבע עינות צוקים שבצפון ים המלח היא אחת השמורות הייחודיות והמעניינות ביותר בארץ, הן בשל עושר מיני החי והצומח שבה, הן בשל שרידי הפעילות האנושית שהתגלו בה.

חדש בישראל מ.ג. תיירות מונגשת מציעה חוויות, ימי כיף וטיולים מונגשים עם כיסאות גלגלים לנכים ולקשישים